top of page
SeaSand.Recto.jpg

Doğal Deniz Kumu | Spor Kumu | Akvaryum Kumu Peyzaj Kumu | Zımpara Kumu | Döküm Kumu

Tuz içermez.
Doğal Deniz Kumu, Avla SeaSand, bir silis kumudur. Doğal oluşmuş ve yüksek teknolojiyle yıkanarak, arındırılmış ve tasnif edilmiştir.
Plajlarda, Oyun Parklarında, Peyzaj Uygulamalarında, Çim Yatak Kumu, Çim Kapak Kumu Olarak ve Sentetik ya da Hibrid çimlenmelerde.

Spor Sahalarında, Golf, Halı Saha, Plaj Voleybolu ve At Manejlerinde, Akvaryumlarda, Endüstriel Kum Olarak, Filtre Kumu, Kumlama, Söve, Demir Döküm gibi ve bir çok endüstriel alanda kullanılabilir.

Tane irilikleri 15 AFS’den 110 AFS’ye kadar değişmektedir yani ortalama tane irilikleri (OTİ) 110 mikron ile 600 mikron arasında düzenlenebilmektedir. Tane iriliği dağılımına göre kullanım alanları değişmektedir.

Avla Doğal Silis Kumu, İstanbul, Şile’nin eski deniz yataklarında oluşan rezervlerinde elde edilmiş, yıkanarak kilden ve topraktan arındırılmıştır.

“Hidrosize”, su ile ebatlama teknolojisi kullanılarak tane dağılımı ayarlanmış böylelikle 90 mikron altında ince toz taneleri içermez.
Kumumuzun tanecik yapısı, oluşumunda milyonlarca yıl süresince doğal aşınmaya maruz kalması sebebiyle yuvarlak köşelidir.

Parçalanarak ufalanmaz ve toz üretmez. Bu nedenle elde veya vücutta renk bırakmaz.

Paketler:
25 Kg Çuval

1400 Kg BigBag Dökme

 

Ortalama Tane İriliği: 30-35 AFS (523 microns)

TopSoil.recto.jpg
Bahçe ve Sera Toprağı | Toprak Düzenleyici

 

Avla TopSoil, zenginleştirilmiş verimli bitki besin maddeleri içerir. Bir çeşit toprak ve toprak düzenleyicisidir. İçeriğinde nebati toprak, torf, organik bitkisel ve hayvansal gübreler, yüksek kalitede leonardit, silis kumu, mil ve bitkisel menşeili organik amino asitler içerir. pH seviyesi 7.1 dolayında olup, tuz içermez. %10 civarında organik madde bakımından zengindir.

Avla TopSoil yüksek kalitede bir bahçe, peyzaj ve sera toprağı özelliğinin yanı sıra bir çeşit toprak düzenleyici olarak da tarımsal alanlarda kullanılabilir. Özellikle meyvecilik ve seracılıkta

kullanılabilecek yüksek özelliklere sahiptir. Metreküpe 750 kg ağırlığı ile hafif bir karışım niteliğindedir.

Seranızda ve bahçenizde güvenle kullanabilirsiniz.
4 yıl süre ile nadasta bekletilmiştir.
Organik madde, kum, mil, makro ve mikro besin maddeleri, hümik ve fulvik asitler içeren organik sertifikalı gübreler ile ideal bir karışımdır. Peyzaj, meyve ve sebze yetiştiriciliğinde kullanabilirsiniz.

Organik Tarıma Elverişli!

Avla Topsoil, bitkilerinizin, sebze ve meyvelerinizin ihtiyacı olan makro ve mikro gıda bileşenlerini içerir. İlk dikimde her hangi bir besin maddesi eklemeniz gerekmez. İçinde bulunan besin maddeleri Organik sertifikalı ürünlerden oluşmaktadır. Bu sebeple Avla Topsoil organik tarım için elverişli bir toprak karışımı ve düzenleyicisidir. Dikimini yapmış olduğunuz ürüne bağlı olarak erekli gübreleme programını dikimden bir süre sonra uygulamaya başlayabilirsiniz.

Paketler:
25 Kg Çuval 1000 Kg BigBag

Oyun Kumu 

Günümüzde çocuklar için tercih edebileceğiniz ve yaratıcılıklarını birinci dereceden etkileyen materyaller vardır. Çocukların ince motor becerilerinin gelişmesini sağlayan oyun kumu yaratıcı oyun araçları arasında sınıflandırılmaktadır. Çocuklar için özel olarak geliştirilmiş kumlar günümüzde özellikle park ve bahçelerde kullanılan gerekli bir materyaldir. Özel olarak oluşturulmuş kum havuzları / oyun havuzları için özel kumlar bulunmaktadır. Oyun için geliştirilmiş kumlar, özel içeriği sayesinde güven arz etmektedir. İçeriğinde bulunan irili ufaklı sert maddeler sayesinde istenen şekiller elde edilebilir. Herhangi bir şekle girebilen kumlar, çocukların geniş hayal dünyasını somutlaştırmakta rol edinmektedir. Oyun kumu fiyatları, marka ve oyuncağın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Sizler de ideal ve çocuk dostu oyun kumu için bizleri tercih edebilirsiniz. Parklar, bahçeler, kreşler ve özel eğitim merkezlerine oyun kumu toptan satın alma yapabilirsiniz.

 

Deniz Kumu 

Doğal yollarla elde edilen deniz kumu bölgesine,  denizine ve kayaç türüne göre özel olarak çıkartılmaktadır. Dolayısıyla bu konuda uzmanlaşmış firmaları tercih etmek oldukça önemlidir. Günümüzde yapı faaliyetlerinin, sahil veya plajların yapılandırılması için kullanılan deniz kumu ciddi bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de deniz kumu satın almak için öncelikle derin bilgi ve detaya erişmelisiniz. Daha ideal ve bütçe dostu deniz kumu fiyat dengesi için bizleri tercih edebilirsiniz. Deniz kumu günümüzde belirli kaynaklarda sahil veya kıyı kumu olarak da isimlendirilir. Sahil kumu, günümüzde özellikle yapı – inşaat faaliyetlerinin önemli malzemelerinden birisidir. Yapı ve inşaatlarda kullanıldıkları için deniz kumu / sahil kumu içeriği son derece önemlidir. Sizler de deniz kumu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak  ve fiyat bilgisi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

Halı saha kumu 

Günümüzde farklı sportif faaliyetlerin halı zemininde icra edilebilmesi için bazı materyaller kullanılmaktadır. Özellikle futbol oynanabilmesi için gerekli olan futbol sahası ve benzeri alanların inşa ve düzenleme faaliyetlerinde halı saha kumu kullanılır. Özel bir kum çeşidi olan saha kumu için, sitemizi inceleyebilirsiniz. Kum sayesinde, halı saha yüzeyi daha az yıpranır ve oyuncular daha iyi hareket edebilirler. Eğer sizler de halı saha inşası veya düzenlemesi için kum arıyorsanız detaylı bilgiye erişmek için bize ulaşabilirsiniz.  Halı saha kumu fiyat listesine ulaşmak ve ihtiyacınız olan halı saha kumunu elde etmek isterseniz, bizlerden yardım alabilirsiniz. Sitemiz, farklı kum çeşitleri konusunda uzmandır ve sizlerin farklı türden kum ihtiyaçlarına cevap verebilir. 

Zımpara Kumu 

Bu kum çeşidi günümüzde endüstriyel amaçlarla kullanılan özel amaçlı kum çeşitlerinden birisidir. Zımpara kumu özel kum taneleri sayesinde çeşitli yüzeylerin zımparalanmasına yardımcı olur. Boyacılık, marangozluk, mobilya üretimi, inşaat ve yapı faaliyetlerinde genellikle özel bir kum türü olan zımpara kumu tercih edilir. Sizler de, uygun zımpara kumu fiyatları ile karşılaşmak, sipariş vermek isterseniz sitemizden faydalanabilirsiniz. Endüstriyel kumlar, özel sert taneleri nedeniyle diğer kum tiplerinden ayrılırlar. Kum, çeşitli araç ve cihazlarla yüzeylerdeki boyanın zımparalanması için gerekli ana malzemedir. Sizler de özel kum çeşitleri konusunda uzman firmamızla irtibata geçip sipariş vermek isterseniz, zımpara kumu çeşitleri ve uygun zımpara kumu fiyatları ile sizlerleyiz. 

 

Akvaryum Kumu 

Akvaryumlar günümüzde önemli dekorasyon unsurları ile karşımıza çıkmaktadırlar. Kumlar, farklı boyut ve tiplerde bitki kumu olarak veya çeşitli şekillerde kullanılabilirler. Akvaryum kumu, çeşitli özellikleri ile diğer kum çeşitleri arasından ayrılırlar. Örneğin akvaryum kumu beyaz rengi ile dikkat çeker. Beyaz akvaryum kumu, akvaryum bitkilerinin ve akvaryum içindeki diğer unsurların akvaryum içinde kolayca yaşamalarını sağlarlar ve bu nedenle de akvaryumlarda kullanılırlar. İçerik, kalite ve diğer özellikleri bakımından en iyi akvaryum kumu çeşitlerine sitemizden ulaşabilir ve hemen şimdi akvaryum kumu siparişi verebilirsiniz. Kalite ve içerik bakımından piyasada öne çıkan akvaryum kumu, beyaz akvaryum kumu ve benzeri ürünler için şimdi sipariş verebilirsiniz. 


 

Bahçe Toprağı 

Bahçe toprağı, özel bir tür kum çeşididir. Sahip olduğu organik içerik ile bahçe ve tarım alanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bahçe toprağı çeşitleri için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Bahçe toprağı, diğer pek çok ürünün aksine çeşitli alt türleri bulunan bir toprak çeşididir. Çim toprağı, gübreli bahçe toprağı gibi içeriklerin her biri, farklı türden kullanıcı ihtiyaçlarına cevap vermek için üretilirler. Teraryum toprağı  özel bitki yetiştirme alanları için üretilmiş faydalı ve gerekli bir toprak çeşididir . Eğer sizler de çim toprağı fiyat bilgisi almak, bahçe toprağı fiyatı seçeneklerine ulaşmak isterseniz sitemizden sipariş verebilirsiniz. Tarım faaliyetlerinizi olumlu etkileyecek ideal ve uygun bahçe toprağı kamyon fiyatı için firmamıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


 

Sera Toprağı 

Topraklar ve çeşitleri, günümüzde tarım için önemli yetiştirme alanlarından birisi olan seralar için en önemli elemandır. Sera toprağı, bitki ve mamüllerin  sağlıklı şekilde yetişmesini sağlamaktadır.  Bu özel toprak çeşidi özellikle zorlu hava şartlarında bazı bitkilerin ihtiyaçları olan içeriklere toprak yoluyla  ulaşmalarına imkân verir. Sera toprağı kalitesi, günümüzde sera sahiplerinin yüksek verimli hasadı için son derece önemlidir. Eğer sizler de bir sera sahibiyseniz veya bir sera kurma niyetindeyseniz, uygun sera toprağı fiyatları için firmamızı tercih edebilirsiniz. İçeriği özel ve kaliteli sera toprağı çeşitleri için sitemizden şimdi sipariş vermeniz yeterli. Zengin ve çeşitli

bottom of page