top of page

HAKKIMIZDA

Toprağı seviyoruz. Toprağı tanıyoruz.

Hayalinizdeki bahçeyi toprağın bilgisiyle buluşturuyoruz.

 

 

Avla Doğa Mimarları

 

M. Sami Akbeniz’in şahsi bir girişimi olan Avla Doğa Mimarları, Doğu Karadeniz, Kaçkar Dağları doğal havzasında bahçe, tarla, peyzaj ve ilgili toprak işlerinde hizmet vermek üzere 2008 yılında kurulmuş bir toprak işleri müteahhitlik firmasıdır.

 

2013 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlayarak önemli projelerde yer alan Avla Doğa Mimarları, 2014 yılı itibarıyla Avla Kompost Gübre ve Toprak A.Ş. adı altında kurumsallaşmıştır. 

 

Uzmanlığı ve deneyimi, tehlikeli sayılabilecek dik araziler dahil olmak üzere her türlü doğal ortamda, diri örtünün ve büyük köklerin bulunduğu sahalarda çalışabilme becerisine dayalı olan Avla Doğa Mimarları, alan ve diri örtü temizliğinden saha hazırlığına, reglaj ve toprak seriminden ekim aşamasına dek anahtar teslimi projeleri üst düzey kalitede gerçekleştirme yetkinliğine sahiptir.

 

İstanbul ve Marmara bölgesi başta olmak üzere toprağa ait her türlü ana ve iyileştirici doğal malzemenin üretimini ve tedarikini sağlayan Avla Doğa Mimarları, üretim faaliyetlerini Gebze Fidanlığı’nda sürdürmekte ve İstanbul’un iki ana bölgesinde, Ayazağa ve Çavuşbaşı’nda oluşturduğu ara depolarından da hizmet vermektedir.


Misyonumuz, erozyona uğrayıp kaybolan ve hafriyatlarda döküme yani çöpe yollanan verimli topraklarımızı, milli servetimizi değerlendirip zenginleştirerek yeniden eko sistem içine geri döndürmektir. 

 

Hedefimiz ise uluslararası standartlara sahip bir kompost ve bitkisel toprak üretim merkezine dönüşmektir.

 

Avla Kompost Gübre ve Toprak A.Ş.

bottom of page