top of page

A Magnificent Villa to Develop in Levent, with an area of 1000 m²

For Sale

3,150,000 USD

Istanbul | Besiktas | Levent

alan.png

578 m²

|

odalar.png

9 + 3

|

Villa

|

For Sale

*This is a Closed Portfolio. For the detailed presentation, interested investors are requested to contact the advisor responsible for the portfolio.


Levent'in merkezinde, iş yerlerine yakın ve izole bir konumda, doğa ile iç içe renovasyon ve geliştirmeye çok müsait bir villa yatırımcı ve villa müteahhitlerini bekliyor. 

Villanın çok geniş bir bahçesi mevcut. 578 m²'lik tapulu bahçe alanının içinde hali hazırda mevcut mülk sahipleri tarafından tasarrufunda bulunulan belediye ait 500 m²'ye yakın bir alan daha mevcut. Bu alan mevcut tapulu müstakil alana ait duvarların içinde kaldığı için belediye tarafından ileride geri alınması mümkün değil. Bir işgaliye ödemek ya da devir almak koşulları ile kullanılması veya sahiplenilmesi mümkün.

578 m² tapulu alan içinde 150 m²'ye oturan 1988 yapımı villa üç ayrı girişi olan üç ayrı daireden oluşmaktadır. Har daire 1 mutfak, 1 banyo, 1 salon ve 3 yatak odasından oluşmakta olup bir dairede fazladan bir banyo daha vardır. Tapulu bahçe içinde 50 m'ye yakın bir müştemilat bulunmakta olup, burasının vakti zamanında ayrı bir yaşam alanı olarak kullanılmış olduğu tespit edilmiştir. 


Villa bahçesi iki kademeden oluşmaktadır. Üst kademe, ev dahil, yaklaşık 800 m² kullanıma sahip iken alt bölüm 2.20 metre civarında bir kot farkı ile hemen binanın önünde aşağıda bulunmaktadır. Bu durum tadilat ve geliştirme çalışmaları esnasında buraya açılacak bir bodrum katın yapımını mümkün kılmakta olup, alt bahçe havuz ya da spor oyun alanı olarak kullanılmaya çok müsaittir. 

Levent Doğal Sit alanı içerisinde bulunan bu eşsiz villa bölgede bulunan diğer mülklerin sahip olmadığı ilgi çekici gelişebilme özelliklerinden ötürü gerçekten kaçırılmayacak bir fırsat.

Mülkün ziyareti için geri dönüşünüzü bekleri.


Levent bölgesini bugünkü haline getiren gelişmeler, Emlak Kredi Bankası'nın 1947'de bir toplu konut projesi için Levent bölgesini seçmesiyle başladı. Bu proje 1960'ta tamamlandıktan sonra Levent bölgesinde birçok konut projesi ve siteler inşa edildi ve bölge hızla gelişmeye başladı. Özellikle 1980'den sonra Levent'e birçok gökdelen ve iş merkezi inşa edildi. 1993 yılında açılan 34 katlı gökdelen Sabancı Center, 4. Levent bölgesinde yer almaktadır. 1992 yılında inşaatına başlanan İstanbul Metrosu'nun Taksim ve 4. Levent bölgeleri arasında işletilmesine karar verildi. İstanbul metrosu 16 Eylül 2000 tarihinde açıldığında, Levent istasyonunda büyük bir alışveriş merkezi açıldı.

İki kıtasal köprü arasında, Boğaz'a yakın, Etiler, Bebek, Maslak, Türkiye'nin İş Merkezi Levent, ultra lüks alışveriş merkezleriyle çevrili Türkiye'nin en merkezi ve prestijli bölgelerinden biridir. Bu değerli mahallenin tam ortasında yer alan yeşil 1. Levent, Doğal Park olarak korunmaktadır. Burada, dünyanın merkezi olan İstanbul'un önemli iş topluluğuna yakın olmak isteyen yeni sahibini bekleyen renovasyona ve gelişmeye açık bir villa sunuyoruz.

Contact Agent

 

M. Sami Akbeniz

+90 532 282 2657

realestate@avla.com.tr

 

Video


Basic Information

Status:

For Sale

Property Type:

Villa

Housing Type:

Triplex + Outbuilding

Gross / Net m²

578 m² / 500 m²

Rooms + Living Rooms:

9 + 3

Bathrooms:

4

Floors:

3

Age of the Property

35

Structure Type:

Reinforced Concrete

Heating Type:

Combi

Fuel Type:

Natural Gas

Usage Status:

Land Lord

Furnishing Status:

Not Furnished

Credit Eligibility:

Yes

Title Deed Status:

Detached Stone Garden House

Environmental Location:

Within the City

Property History:

Second-hand

Fronts:

East and South

Swap:

No

Rental Income:

Bedrooms:

9

Agent Name:

M. Sami Akbeniz